اجرای طرح ضربتی اعمال قانون نبستن کمربند ایمنی در آذربایجان‌شرقی
اجرای طرح ضربتی اعمال قانون نبستن کمربند ایمنی در آذربایجان‌شرقی
رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح ضربتی اعمال قانون نبستن کمربند ایمنی در شهرهای آذربایجان‌شرقی اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی ، یونس منفرد اظهار کرد: متاسفانه این درصد، درصد بالایی است و به همین دلیل از اواخر هفته جاری طرح ضربتی اعمال قانون نبستن کمربند ایمنی در شهرهای استان و بخصوص در تبریز اجرا می شود.

وی اضافه کرد: بیشترین آسیب دیدگی در بی احتیاطی‌های رانندگی متاسفانه متوجه کودکان می‌شود به طوری که طی سه ماهه گذشته نزدیک به ۵ کودک در شهرهای استان براثر حوادث ناشی از بی‌احتیاطی در رانندگی و بخصوص نبستن کمربند ایمنی جان خود را از دست داده و مجروح شده‌اند.

منفرد در عین حال بر عواقب فراتر از آنچه گفته شد تاکید و اظهار داشت: فوت و از دست دادن جان عزیزان در تصادفات یک بخش از موضوع می‌باشد؛ اما وقتی به آسیب دیدگی و جراحت‌های ناشی از تصادفات پرداخت می‌شود ابعاد موضوع فراتر از تصور می‌باشد چرا که گاها حتی نقص عضو و یا آسیب دیدگی‌هایی برای حادثه دیدگان پیش می‌آید که نه تنها آینده و زندگی شخص بلکه خانواده و حتی کل جامعه از آن متاثر می‌شوند.

این مقام ارشد استان در حوزه راهنمایی و رانندگی در پایان، تمام تلاش شبانه روزی همکارانش را در راستای سلامتی و ایمنی هموطنان اعلام کرد و گفت: تمام اقدامات قانونی و سخت گیری‌های متعاقب آن در حوزه راهنمایی و رانندگی برای شادی و سلامتی تک تک هموطنان انجام می‌شود که با رعایت این قوانیان از سوی همشهریان ما را در نیل به این هدف یاری خواهد کرد.