استاندار آذربایجان شرقی : نگاه دوست و دشمن به این انتخابات است
استاندار آذربایجان شرقی : نگاه دوست و دشمن به این انتخابات است
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری در خصوص این‌که نباید در کار خیر، تاخیر داشت و امروز باید به وظیفه عبادی و سیاسی خود عمل کنیم، گفت: امروز نگاه دوست و دشمن به این انتخابات و پای کار انقلاب و نظام خود بودن مردم است.

مالک رحمتی روز جمعه پس از اخذ رای در مسجد حضرت زهرا (س) تبریز در گفت و گو با خبرنگار سهند آزادی افزود: مردم عزیز در همه برهه‌های انقلاب اسلامی اثبات کردند که همواره عاشق ایران، وطن و ارزش‌های اسلامی بوده و برای این کشور از جان و مالشان گذشتند.

وی ادامه داد: تعداد کثیری از رزمندگان، شهدا و ایثارگران و در کنار آن‌ها، بسیاری از جوانان برای این‌که امروز شاهد رشد و شکوفایی کشورمان باشیم، در عرصه‌های مختلف پزشکی، هسته‌ای و فنی و مهندسی زحمت کشیدند.

رحمتی گفت: امروز هم یکی از روزهایی است که مردم با رای خود کمک می‌کنند تا امنیت، آسایش و آرامش برقرار شود و هم ریل توسعه کشور را با حضور و انتخاب خودشان مهیا می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از مجالس مهم ما هستند، گفت: ریل گذاری توسعه و پیشرفت کشور در مجلس اتفاق افتاده است .

وی از مردم دعوت کرد تا با حضور و اعلام سلیقه خود و با انتخاب داوطلب مدنظر، آینده باشکوه و رو به رشدی را برای کشور رقم بزنند.

رحمتی اظهار کرد: امروز برای آذربایجان شرقی نیز یکی از فرصت‌های خوب است چرا که داوطلبان از همه سلیقه‌ها هم‌چون بانوان، مردان، جریان‌های سیاسی و جوانان حضور دارند و مردم امروز می‌توانند با مطالعه و پرس و جوها، سلیقه و اراده خود را برای اداره کشور اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه ویژگی مردم آذربایجان این است که آگاه، بابصیرت، باغیرت و در یک کلام سر ایران هستند، گفت: امروز هم مردم این دیار، بار دیگر این ویژگی خود را اثبات کرده و با هوشیاری، آگاهی و ولایتمداری به میدان می‌آیند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: مردم این دیار، عاشق این خاک و وطن و پرچم سه رنگ ایران عزیز هستند و امرو یکبار دیکر برگ زرینی در تاریخ حماسه ساز آذربایجان رقم خواهند زد.

وی با بییان اینکه انسان نمی‌تواند نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت باشد، گفت: در زندگی خود اجازه نمی‌دهیم که دیگران برای ما انتخاب کنند و همواره خودمان تصمیم می‌گیریم.

رحمتی اظهار کرد: در زندگی سیاسی و اجتماعی نیز امروز یک جبهه‌ و راهی باز شده و همه می‌توانند با انتخاب خود، اداره کشور را رقم بزنند.

رحمتی گفت: همه مردم و اقشار مردمی متوجه این امر هستند که انتخاب کردن برای کشور فایده دارد و آینده خوبی را برای ما رقم خواهد زد و به فضاسازی‌ها و جنگ روانی دشمن چندان توجهی نخواهند کرد، همان طور که در سال های گذشته هم به این فرافکنی‌ها توجهی نکردند.

وی با بیان اینکه طرح گلایه‌های مردم به خاطر معیشت اقتصادی هم راهش حضور در انتخابات است، گفت: اگر در مسائل جاری اقتصادی، شبهاتی وجود دارد، برای این‌که آن‌ها را اصلاح و گذر کنیم باید داوطلبان اصلح، دارای برنامه و دغدغه مند نسبت به درد مردم انتخاب کنیم تا دست به دست هم در کنار سایر قوا برنامه ریزی و مشکلات را حل کنند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه یازده اسفند در حال برگزاری است.

آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.