امکان  ایجاد رتبه بندی  رسانه ها برای حمایت از خرید کاغذ نشریات
امکان  ایجاد رتبه بندی  رسانه ها برای حمایت از خرید کاغذ نشریات
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : ایجاد امکان رتبه بندی رسانه ها توسط استان ها با یک طرحی مناسب با توجه به محتوای آنها برای حمایت از خرید کاغذ نشریات انجام می شود .

به گزارش خبرنگار روزنامه سراسری شش زبانه و بین المللی سهند آذربایجان  /  مریم صاحب اختیاری  ،  فرشاد مهدی پور در نشست صمیمی با اصحاب رسانه  در تبریز در روز پنج شنبه ( ۱۹ /۰۵ / ۱۴۰۲ )  در سالن آمفی تئاتر سینما ناجی برگزار شد ،  گفت : در دولت جدید وعده حمایت برای تهیه کاغذ را دادیم که خوشبختانه موفق به عملیاتی کردن آن شده ایم. با اشاره به مشکلات موجود پایگاه های خبری در بخش بیمه نیز مطالبه ما این است که تامین اجتماعی پایگاه های خبری را به رسمیت بشناسد تا از همه شرایط سایر رسانه ها برخوردار باشند.

مهدی پور همچنین  اظهار داشت : از حرکت رسانه ای آذربایجان شرقی در مقیاس بین المللی و نقش آفرینی نسبت به کشورهای همجوار استقبال  می کنیم و از فعالان رسانه ای این استان می خواهیم تا در رخدادهای پیش رو همچون اربعین و انتخابات مجلس شاهد نقش آفرینی بهینه آنان باشیم. آذربایجان شرقی تیز یکی از گرانیگاه های مهم جریان رسانه ای کشور است و در ایران  در حال پیشرفت نمی توان موقعیت تاریخی تبریز را در حوزه رسانه نادیده بگیریم.  در مورد توزیع آگهی در آذربایجان شرقی می توان توجه داشت که  سال ۱۴۰۰ هفت هزار، سال گذشته ۱۰هزار میلیارد و امسال تاکنون پنج میلیارد ریال و انتظار داریم که تا پایان سال به سه برابر افزایش یابد.

در ادامه ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز از جایگاه  ویژه کمیت و کیفیت رسانه ها در آذربایجان شرقی گفت : حدود ۵۵۰ رسانه در آذربایجان شرقی ثبت شده و این استان دومین استان از لحاظ کمیت در حوزه رسانه است. در ارزیابی اخیر معاونت مطبوعاتی وزارتخانه، در بین ۱۰۰ پایگاه خبری کشور، ۱۱ پایگاه متعلق به آذربایجان شرقی بوده که اگر بگوییم ۵۰ درصد رسانه های منتخب مربوط به تهران هستند، در بین دیگر منتخبان، ۲۵ درصد مربوط به رسانه های آذربایجان شرقی است.

محمد حسین بلاغی افزود :  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  با تمامی رسانه ها در چهار حوزه تعالی بخشی، امیدآفرینی، تبیین گری و مطالبه گری قرار گرفته است و  از تمامی رسانه های مستقل و مطالبه گر که اقدام به مطالبه منصفانه و مصلحانه می کنند، حمایت می کنیم. د تصمیم گیری های جدید  نیز در خیل بودن این اداره  در ارزیابی های رسانه ای اتخاذ شده شده است می تواند در راستای عدالت آفرینی مفید باشد.

در خاتمه نیز از فراخوان  جشنواره رسانه ای کنگره ۱۰  هزار شهید آذربایجان شرقی رو نمایی شد و  از فعالیت های پژوهشی و رسانه ای ” محمد عزیزی راد ”  تجلیل و قدر دانی شد .