امیرعبداللهیان: ما و سوریه در یک سنگر واحد هستیم
امیرعبداللهیان: ما و سوریه در یک سنگر واحد هستیم
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به دمشق با بیان این‌که ما و سوریه در یک سنگر واحد هستیم، بر حمایت ایران از رهبری، دولت و مردم سوریه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری سهند آزادی ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) سوم فروردین ماه با استقبال فیصل المقداد همتای سوریه‌ای خود وارد فرودگاه دمشق شد.

وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به دمشق در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور در سوریه، گفت: خیلی خوشحال هستم که امروز در پایتخت سوریه به همراه همکارانم حضور دارم. خرسندم که روابط تهران و دمشق در بهترین شرایط خود قرار داد و ما امروز از رابطه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه سخن می‌گوییم.

وی افزود: امروز در کنار همه ابعاد روابط دو کشور، موضوع همکاری‌های اقتصادی و تجاری در صدر دستورکار ما قرار دارد.

وزیر خارجه با بیان این‌که مشورت‌های تجاری، اقتصادی و سیاسی دو کشور در بهترین سطح خودش جریان دارد، اظهار داشت: آنچه را که به نفع مردم دو کشور است، در دستورکار ما قرار دارد.

وی بیان کرد: ما در یک سنگر واحد هستیم و ایران از رهبری، دولت و مردم سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی امیرعبداللهیان قرار است در این سفر ضمن دیدار و گفت‌وگو با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه با بشار اسد رئیس جمهور این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

این سومین سفر امیرعبداللهیان به دمشق بعد از تصدی به وزارت خارجه است. او شهریور ماه و مهر ماه به دمشق سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

لبنان مقصد بعدی سفر امیرعبداللهیان است.

انتهای پیام/