امیر آشتیانی: آماده تجهیز ارتش سوریه به تسلیحات پیشرفته ایرانی هستیم
امیر آشتیانی: آماده تجهیز ارتش سوریه به تسلیحات پیشرفته ایرانی هستیم
وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر بخش‌های اقتصادی و عمرانی از آمادگی لازم در راه‌اندازی، ساخت و تجهیز نیروهای مسلح سوریه به پیشرفته‌ترین تسلیحات دفاعی برخوردار است.

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری سهند آزادی، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که به همراه آیت الله رئیسی و جمعی از وزارت و مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی ایران به سوریه سفر کرده بود با «سپهبد علی عباس» وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر آشتیانی در این دیدار با اشاره به حمایت‌های نیروهای مسلح و وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در جنگ تمام عیار سوریه با داعش و همچین تلاش دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران در نشست چهارجانبه مسکو با هدف ایجاد امنیت و ثبات پایدار گفت: اکنون دوران بازسازی و رونق کشور سوریه در عرصه های مختلف فرارسیده است و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر بخش های اقتصادی و عمرانی، از آمادگی لازم در راه اندازی، ساخت و تجهیز نیروهای مسلح سوریه به پیشرفته ترین تسلیحات دفاعی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تکیه بر قدرت بومی و درون زا در هر کشور از مهمترین مولفه های اقتدار هر کشوری است خاطر نشان ساخت: وزارت دفاع ایران با همین رویکرد در عرصه های مختلف زمینی، دریایی، هوایی، هوافضا، الکترونیک و …. به قدرت مولد دست یافته است و به دور از وابستگی و اثر تحریم ها در صنایع دفاعی، توانسته است در میدان عمل و مبارزه با تروریسم و حمایت از ملت های مظلوم نقش عملیاتی خود را به منصه ظهور برساند.

وزیر دفاع کشورمان با اشاره به همکاری‌های ایران و سوریه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد زیر ساخت های دفاعی و چند جانبه و تقویت بنیه تسلیحاتی جمهوری عربی سوریه آماده همکاری با این کشور در زمینه ساخت کارخانه و راه اندازی خطوط تولید محصولات راهبردی دفاعی در راستای افزایش امنیت مردم سوریه است.

در ادامه این دیدار، «سپهبد علی عباس» وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با بیان اینکه امنیت و ثبات سوریه با حمایت برادران و دوستان واقعی ایران، برای سوریه رقم خورده است گفت: تقویت بنیه دفاعی سوریه، این کشور را به عنوان یکی از حلقه‌های محور مقاومت برای مبارزه با تروریسم آماده تر خواهد کرد.

«سپهبد علی عباس» با قدردانی از حمایت های وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در بخش دیپلماسی دفاعی گفت: دشمنان برای خدشه وارد کردن به روابط برادرانه و دوستانه سوریه و ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند؛ اما روابط دو کشور ایران و سوریه هر روز نسبت به قبل گسترده‌تر و عمیق‌تر و در جهت تقویت امنیت و ثبات منطقه در ادامه دارد.