تجمع تهرانی‌ها در محکومیت صهیونیست‌ها/ رئیس دفتر حماس: سلیمانی به ما آموخت که ملت امام حسینیم
تجمع تهرانی‌ها در محکومیت صهیونیست‌ها/ رئیس دفتر حماس: سلیمانی به ما آموخت که ملت امام حسینیم
جمعی از مردم تهران با برگزاری تجمعی در میدان فلسطین جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری سهند آزادی، جمعی از مردم تهران با برگزاری تجمعی در میدان فلسطین جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند.

تجمع کنندگان با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، « مرگ بر اسرائیل» و « هیهات من الذله» انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

در این مراسم «خالد القدومی»، رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با بیان اینکه ما بر سر جهاد و برادری، عهد بسته‌ایم، گفت: ملت ایران و فلسطین با هم برادر هستند و کسی نمی‌تواند بین ما تفرقه بیاندازد. 

وی با تأکید بر اینکه دشمن کودک‌کش صهیونیستی در برابر هدف قرار دادن غیر نظامیان در روزهای اخیر مسئول است، تصریح کرد: نبرد ما با رژیم صهیونیستی ادامه دارد و هدف راهبردی این نبرد، زوال و نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین از نهر تا بحر است.

«قدومی» اضافه کرد: ما می‌خواهیم کشور فلسطین با پایتختی قدس شریف تشکیل شود. 

 رئیس دفتر جنبش حماس در تهران در تشریح ابعاد نبردهای اخیر فلسطینیان با رژیم صهیونسیتی اظهار کرد: نه فقط در غزه، بلکه در کرانه باختری و قدس شریف، فلسطینیان حدود ۲۰ نقطه با صهیونیست‌ها وارد نبرد شدند و این یک جنگ تمام‌عیار است.

رئیس دفتر جنبش حماس در پایان خاطرنشان کرد: ما بر روح مطهر شهید سلیمانی سلام می‌فرستیم که این شعار را به ما آموخت که ما ملت امام حسینیم. 

همچنین در این مراسم امیر عباسی، مداح اهل بیت نیز به ذکر مصیبت امام حسین (ع) پرداخت.

در ادامه این مراسم نیز، سردار دریادار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از آغاز نهضت اسلامی در سال ۱۳۴۲، امام خمینی (ره) بزرگترین مسئله جهان اسلام را آزادی قدس شریف اعلام کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر جبهه حق است که شرایط را برای ظالمان تعیین می‌کند و رژیم صهیونسیتی مجبور به پذیرش این شرایط است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: پیروزی حزب‌الله وعده خداست و حزب شیطان به طور قطع شکست می‌خورد.

وی ادامه داد: در حال حاضر جبهه‌ای حق است که شرایط را برای ظالمان تعیین می‌کند و رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش این شرایط است. این وعده خداست که حزب الله پیروز میدان و حزب شیطان به طور قطع شکست می‌خورد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی دست فلسطینیان را پر کرد؛ این روند دائمی است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این راه را ادامه خواهد داد.

سردار فدوی تصریح کرد: تمام توان جبهه باطل در یمن استفاده شد ولی از دلدادگان انقلاب اسلامی در انصارالله یمن شکست خوردند.

وی با تأکید بر جایگاه والای شهدا ادامه داد: به طور قطع، شهدای فلسطینی از زمان حیاتشان، قوی‌تر و تأثیر گذارتر هستند، همان طور که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی، قوی‌تر است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: به  دلیل اینکه رژیم صهیونسیتی ظالم و باطل است، ان‌شاءالله ۸۰ سالگی خود را نخواهد دید.

همچنین در این مراسم بیانیه‌ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز توسط حجت‌الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه ضمن محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به غزه و ترور فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین، آمده است: بی‌شک مقاومت ملت فلسطین دربرابر رژیم صهیونسیتی که در جنگ اخیر با شلیک بیش از هزار موشک، صهیونسیت ها را درهم کوبید، نشان می دهد دوران بزن و درو به پایان رسیده و در فصل جدید مبارزه فلسطینیان کوچک ترین ضربه از سوی رژیم صهیونیستی، با بزرگترین پاسخ های پشیمان کننده همراه خواهد بود.

در پایان این مراسم تجمع‌کنندگان دعای فرج امام زمان (عج) را نیز قرائت کردند.