ترس از ریزش رأی، جرأت تصمیمات بزرگ را از نماینده می‌گیرد
ترس از ریزش رأی، جرأت تصمیمات بزرگ را از نماینده می‌گیرد
نماینده ادوار مجلس تغییر ساختار مجلس را ضروری دانست و گفت: برخی تصمیمات مهم کشور به گونه ای هستند که حتی باعث ریزش آرای نمایندگان می شوند به همین خاطر برخی نمایندگان به کارهایی می پردازند که جزو اولویت های اصلی کشور نیستند.

سید حسین افضلی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری سهند آزادی ، در مورد لزوم اصلاحات در آیین نامه داخلی مجلس، گفت: در دوران نمایندگی هم بیان کردم که ساختار مجلس باید تغییر کند، ساختار فعلی مجلس توانایی پاسخگویی به نیازهای کشور را ندارد. 

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در کشور داریم، ساختار مجلس نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای ما باشد چارچوب فعلی به گونه‌ای است که حتی اگر نمایندگان شایسته ای هم راهیِ مجلس شوند باز هم امکان حل مشکلات وجود ندارد.

افضلی تشریح کرد: به مجلسی شبیه مجلس سنا نیاز داریم تا اقداماتی را برای حل مشکلات کشور انجام دهد، کشور ما به دلیل شرایطی که دارد درگیر مشکلات بزرگی است، شاید یکی از علل به وجود آمدن مشکلات فعلی ساختار کنونی مجلس است.

وی در مورد الزامات تغییر آیین نامه داخلی مجلس گفت: تا زمانی که ساختار موجود بر مجلس حاکم باشد تغییر آیین‌نامه هم نمی تواند تغییرات محسوسی در روند حرکتی مجلس به وجود بیاورد. اگر نمایندگان مجلس به جای توجه به منافع کشور در پی افزایش رای خود باشند باید اموری را انجام بدهند که فاصله زیادی با امور اساسی کشور دارد، برخی تصمیمات مهم کشور به گونه ای هستند که حتی باعث ریزش آرای  نمایندگان می شوند به همین خاطر برخی نمایندگان به کارهایی می پردازند که جزو اولویت های اصلی کشور نیستند.

افضلی افزود: متاسفانه به واسطه ساختار نادرست مجلس «تصمیمات بزرگ» گرفته نمی شود ما به مجلسی شبیه مجلس سنا نیاز داریم، که افراد عالم و فکور در آن نقش آفرینی کنند و ضمن اتخاذ تصمیمات اساسی  به دنبال اقدامات عوام فریبانه نباشند.

انتهای پیام/