تولید روزانه ۳۷۰ تن زباله در زنجان
تولید روزانه ۳۷۰ تن زباله در زنجان
مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان با اشاره به اینکه روزانه 370 تن زباله در زنجان تولید می‌شود،گفت: در ارتباط با بحث تفکیک زباله‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و در این باره فرهنگ‌سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی از زنجان، شهرام فرحبخشیان، مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری در طول سال و عید نوروز به تناسب روزهای مختلف نسبت به پاکسازی مبادی ورودی و خروجی شهر اقدام می‌کند، اظهار کرد: اقدامات مؤثری توسط سازمان‌های مردم نهاد مختلف نیز در طول سال انجام می‌شود که قابل تقدیر است.

مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر زمین‌های منتهی به دفن زباله در محور مهتر چایی با کمک محیط زیست پاکسازی شد، اضافه کرد: درصددیم با این طرح و حرکت نمادین به صورت عمل گرا و حرکت مثبت در تشویق شهروندان و پاکسازی محیط پیرامون از آلایندگی‌ها و استمرار آن قدمی برداریم.

فرحبخشیان با تاکید بر اینکه محور مهتر چایی دارای کم و کاستی است، افزود: امیدواریم با توجه ویژه مسؤولین شاهد رفع مشکلات در سایت محور مهتر چایی باشیم.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۳۷۰ تن زباله در زنجان تولید می‌شود، اضافه کرد: در ارتباط با بحث تفکیک زباله‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و در این باره فرهنگ‌سازی شده است.

مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان با اشاره به نصب باسکول در محل دفن زباله‌ها و رصد میزان تولید روزانه زباله‌های شهری به منظور عملیاتی کردن برنامه‌های حوزه  پسماند افزود: با نصب باسکول برنامه‌ریزی‌ها دقیق انجام می‌شود

فرحبخشیان با بیان اینکه در سال‌های گذشته زیر ساخت‌های لازم برای احداث خط پردازش و مسائل مربوط و تفکیک زباله فراهم نبود افزود: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده پروژه برق رسانی با ۱۵ میلیارد ریال در اسفند سال گذشته تأمین اعتبار شد و تیر گذاری انجام شده و کابل کشی نیز انجام خواهد گرفت.

مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان  از آسفالت ریزی به طول ۲.۷ کیلومتر خبر داد و اظهار کرد: آسفالت‌ریزی تردد خودروهای حمل زباله را در این محور تسریع می‌دهد.

فرحبخشیان نصب باسکول به منظور توزین زباله را از دیگر اقدامات مهم در این خصوص ذکر کرد و افزود: دسترسی به میزان توزین زباله، دسترسی به میزان تولید سرانه زباله در شهر زنجان را تسهیل خواهد داد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته با تدوین و تهیه طرح جامع مطالعاتی اتفاقات خوبی رقم خورد ادامه داد: این طرح در مراحل پایانی تهیه اخذ تاییدیه های لازم است و با اتمام طرح نقشه راه مسلم و واقع بینانه ای در اختیار مدیران برای برنامه ریزی سال جاری خواهد بود.

مدیر سازمان پسماند شهرداری زنجان تصریح کرد: آب و هوا و خاک از نعماتی است که در اختیار بشر قرار داده شده است و پاسداری از نعمت الهی وظایف ماست.

انتهای پیام