خطیب جمعه تهران: ۳ قوه به تعهداتشان در قبال مردم وفادار بمانند
خطیب جمعه تهران: ۳ قوه به تعهداتشان در قبال مردم وفادار بمانند
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه دولت، مجلس، قوه قضاییه و سایر نهادها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برخاسته از نظر مردم هستند و باید به آنچه که برای مردم بیان کرده‌اند وفادار بمانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری سهندآزادی ، حجت‌الاسلام محمّدجواد علی اکبری در نماز جمعه امروز (۱۲ فروردین) تهران اظهار داشت: امروز آخرین جمعه از ماه شعبان و ساعات پایانی این ماه و در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان هستیم مومنین دغدغه‌مند آمادگی خود برای ورود به ماه ضیافت الهی و ماه با عظمت رمضان هستند.

وی افزود: ما نباید در فرصت باقی‌مانده کارهای مهم و ضروری را در دستور کار قرار دهند تا تمرکز لازم را برای آمادگی ورود به ماه رمضان داشته باشند و از کارهای غیرضروری بپرهیزند و سعی کنند با خداوند مناجات داشته و با او حرف بزنند و و راز دل شان را بگویند و از پروردگار کمک بخواهند در این مسیر باید فراوان استغفار کنیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در ماه رمضان بساط بخشش گناه کاران فراهم است و باید از این فرصت استفاده کرد زیرا خداوند در این ماه بیشتر و بهتر می‌بخشند. 

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه حق روز ۱۲ فروردین به خوبی ادا نشده، زیرا در ایام تعطیلات نوروز قرار دارد، گفت: ۱۲ فروردین روز بزرگی است و امام (ره) تعابیر تکان دهنده‌ای در این باره دارند و این روز را یکی از بزرگترین اعیاد دینی و مذهبی و انقلابی نامیده‌اند. همچنین امام ۱۲ فروردین را روز امامت ملّت و روز فتح و ظفر ملّت نامیده‌اند.

وی افزود: مردمی بودن و الهی بودن از خصوصیات جمهوری اسلامی است که در روز ۱۲ فروردین متمم انقلاب ۲۲ بهمن و خلاصه آن شکل گرفت.

 علی اکبری گفت: نهال پر برکت نظام اسلامی در چنین روزی با راهنمایی باغبان حکیم و پیر انقلاب و به دست امت در رفراندوم بزرگ و عظیم ۱۲ فروردین و با حضور نزدیک به ۹۹ درصد مردم بر اساس غیرت ایمانی و در محیط دینی سرزمین ایران غرس شد.

وی گفت: ۱۲ فروردین وجه اثباتی انقلاب اسلامی است که در ۲۲ بهمن تجلی نه به استعمار و استکبار و ۱۲ فروردین تجلی آری به اسلام و آرمان‌های اسلامی بود.

 حجت الاسلام علی اکبری گفت: از ۱۲ بهمن تا ۲۲ فروردین ۵۰ روز طول کشید که تکلیف خیلی چیزها در این روزها تمام شد و مردم در زمان کوتاهی متوجه شدند چه می‌خواهند و نمی‌خواهند.

وی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی با هدایت امام راحل در ۱۲ فروردین مردم به صراحت و به صورت رسمی اعلام کردند چه می خواهند؛ آنها به جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد رای دادند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ مجتهد در خبرگان قانون اساسی جمهوری اسلامی را بر اساس دستور امام راحل نوشتند و سپس بنیانگذار انقلاب اسلامی اعلام کردند باید این قانون اساسی به رفراندوم ملت گذاشته شود که در حافظه دنیا چنین چیزی ثبت نشده است.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: نظام مطلوب امام و امت در یک تصمیم تاریخی و تاریخ‌ساز دنیا را وارد یک مرحله جدید و روزگار تاریخی کردند این در حالی است که امام در آغاز نهضت کار را با مردم پیشبرد و کاری هم به نهادها و سازمان‌ها و تشکل‌ها نداشت و همه اقشار ملت از سوی امام برای تحقق انقلاب به میدان آمدند.

 حجت‌الاسلام علی اکبری گفت: جمهوری اسلامی پیشنهاد جمهوریت اسلام ناب، اسلام کتاب و سنت، اسلام جهاد و شهادت، اسلام تعهد و تعقل، اسلام عدالت و معرفت، اسلام عقلانیت و قیام، اسلام فرد و جامعه و اسلام نجات بخش محرومان و در هم شکننده استکبار است که محیط برافراشته شدن این پرچم ایران است.

 وی افزود: حاصل مشترک کار امام و امت در قرن ۱۴ تاسیس جمهوری اسلامی و برآمدن انقلابی نوین بر اساس وحی است.

 امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: نگاه امام به امت و مردم نگاه سطحی و سیاسی و ابزاری نبود چرا که امام معتقد بود همه کارهای کشور باید به مردم گره بخورد و تمامی عرصه های زیست مردم در کشور باید متصل به مردم شود که نتیجه آن نظام  بلند و موفق فعلی است  که شاخه های این درخت طوبی و بهشتی بر سر ملت‌های دیگر وجود دارد و آنها در چله پشت سر گذاشته شده از این انقلاب از منافع آن بهره‌مند شده‌اند.

 امام جمعه موقت تهران افزود: اگر حزب الله لبنان در منطقه مطرح است به دلیل خادم بودن آنها به ملت خود و بر اساس اندیشه‌های ناب جمهوری اسلامی است؛ اگر انصارالله یمن در جنگ هشت ساله توانسته ناتوی عربی را زمین‌گیر کرده و منافع آمریکایی‌ها را در آرامکو به آتش بکشاند و بن سلمان که روزگاری به دنبال کشاندن جنگ به ایران بود حالا باید پایه‌های لرزان حکومت خود را جمع کند و به زودی آل سعود به آل سقوط تبدیل خواهد شد به دلیل نتایج نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: هم اکنون نسخه جمهوری اسلامی در یمن و فلسطین در حال فعالیت است؛ حماس در ۱۰ روز اخیر ناامنی را به قلب سیاه رژیم صهیونیستی رسانده است؛ جوانان مومن و رشید در آنجا به میدان آمده اند زیرا جوانان فلسطینی مبتنی بر نسخه دینی و انقلابی جمهوری اسلامی به میدان آمده اند و جریان معامله قرن را ناکام کردند؛  نشست اخیر آنها هم خیمه‌شب‌بازی بیش نیست که عملیات‌های جوانان شجاع فلسطینی و مقاومت مردمی در آنجا کارهای بزرگی برای شکست آن انجام داد.

امام جمعه تهران گفت: انتشار ایده ۱۲ فروردین در منطقه و دنیا آثار زیادی داشته است؛ پیام روشنی که باید از ۱۲ فروردین بگیریم آن است که در قرن ۱۵ باید تمدن نوین و بزرگ اسلامی توسط دولت انقلابی و اسلامی را شکل دهیم و همین مسیر پیش روی ملت قرار دارد.

 حجت‌الاسلام علی اکبری تصریح کرد: ۱۲ فروردین خطی روشن است که باید به قله های آن برسیم؛ باید ملت در جامعه سازی و تمدن سازی ۱۲ فروردین های دیگری خلق کنند و در همه میادین حضور داشته باشند؛ باید اقتصاد و فرهنگ و سیاست و امنیت به مردم گره بخورد.

وی افزود: امسال هم برای پنجمین سال رهبر فرزانه انقلاب به موضوع تولید تاکید داشتند؛ باید بدانیم که دانش بنیان ها و تولید و اقتصاد از مسیر مردمی شدن امور می‌گذرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت، مجلس، قوه قضاییه و سایر نهادها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برخاسته از نظر مردم هستند و باید به آنچه که برای مردم بیان کرده‌اند وفادار بمانند. 

 امام جمعه تهران در پایان خطبه نماز جمعه تهران از همه دست اندرکاران خدمات‌رسانی به مردم در ایام نوروز تشکر کرده و آرزوی سالی خوش برای ملت ایران در آستانه ماه رمضان کرد.

انتهای پیام/