دیلی میل: تأیید ارتباط واکسن فایزر با التهاب عضلات قلب
دیلی میل: تأیید ارتباط واکسن فایزر با التهاب عضلات قلب
مقامات درمانی رژیم صهیونیستی اعلام کردند، بررسی‌ها نشان می‌دهد کسانی که دومین دز از واکسن فایزر- بایون‌تک را دریافت کرده‌اند دچارالتهاب عضلات قلب (میوکاردیت) شده‌اند و تا کنون دو نفر در اثر این عارضه جان باخته‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت پایگاه چهار زبانه ی خبری تحلیلی چهار زبانه ی سهند آزادی به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات درمانی رژیم صهیونیستی اعلام کردند با پدیده‌ای روبرو شده‌اند که نشان می‌دهد، در کسانی که دومین دز از واکسن فایزر- بایون‌تک را دریافت کرده‌اند التهاب عضلات قلب (میوکاردیت) دیده شده است. 

وزارت بهداشت اسرائیل می‌گوید طبق مطالعه انجام شده، ۱۴۸ مورد میوکاردیت  در میان پنج میلیون فرد واکسینه شده در این کشور گزارش شده است.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، دریافت دومین دز از واکسن فایزر با بروز التهاب قلبی در مردان جوان این رژیم مرتبط است و در عین حال شرکت فایزر اعلام کرد، میزان بالایی از این بیماری را که به‌عنوان میوکاردیت شناخته می‌شود مشاهده نکرده است.

داده‌های منتشر شده بیانگر آن است،  زریق دز دوم واکسن فایزر و ایجاد میوکاردیت در مردان  ۱۶ تا ۱۹ ساله مشاهده شده است. وزارت بهداشت  رژیم صهیونیستی می‌گوید: موارد عارضه در مردان جوان به احتمال زیاد با واکسن فایزر مرتبط است.

به طور کلی و در مجموع ۲۷۵ مورد میوکاردیت بین دسامبر ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ در میان بیش از پنج میلیون فرد واکسینه شده در این کشور گزارش شده است. 

 کارشناسان فایزر می‌گویند، ارتباط بیماری با واکسن پیچیده است زیرا غالباً هیچ علامتی ایجاد نمی‌کند و خودبه خود از بین می‌رود و می‌تواند ناشی از عفونت ویروسی باشد؛ بنابراین ویروس کرونا می‌تواند باعث ایجاد آن شود.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی گفت، مردان ۱۶ تا ۳۰ ساله نیز شامل موارد التهاب قلبی می‌شوند و تاکنون دو نفر دراثر این عارضه جان باخته‌اند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (CDC) مستقر در ایالات متحده ماه گذشته تحقیق درباره این موضوع را آغاز کرد.

انتهای پیام/