رضایی: برخی فعالیت‌های اقتصادی در کشور رها شده است
رضایی: برخی فعالیت‌های اقتصادی در کشور رها شده است
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال، سال دانش‌‌ بنیان‌کردن صنعت ایران است، گفت: فعالیت‌های اقتصادی زیادی در کشور صورت می‌گیرد که یا نیمه تمام رها شده و یا با تاخیر مواجه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی از آبادان، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی آبادان اظهار کرد: مسئله‌ای که اکنون حائز اهمیت است سرعت بخشیدن به فعالیت‌های اقتصادی است.

وی با تاکید بر لزوم شتاب‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی گفت: در حال حاضر فعالیت‌های اقتصادی زیادی در کشور صورت می‌گیرد که یا نیمه تمام رها شده و یا با تاخیر مواجه می‌شوند.

رضایی با بیان اینکه برخی از فعالیت‌های اقتصادی نیز با ظرفیت کامل تولید انجام نمی‌شوند، افزود: سرعت و شتاب دادن به تولید ملی و بالا بردن بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید و تسهیل و حمایت از بازار محصولات در داخل و خارج کشور در صنایع مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مشابه واحدهای تولیدی که امروز مورد بازدید قرار گرفت در خاورمیانه وجود ندارد، گفت: تولید کنندگان ما قادر هستند از خاک، پتاسیم و اسید و محصولات چند جانبه تولید کنند.
 
رضایی تصریح کرد: مجموع کارخانه‌های خوبی در شهرک صنعتی آبادان وجود دارد که برخی از این واحدها نیاز به نوسازی و فعالسازی دارد و باید در آنها از تکنولوژی های جدید استفاده شود.

وی افزود: امسال سال دانش بنیان کردن صنعت ایران است و امیدواریم که تلاش‌های بیشتری برای نوآوری و دانش‌بنیان کردن صنایع صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی، معاون رییس جمهور امروز با حضور در منطقه آزاد اروند  از ۳  پروژه دانش بنیان مجتمع تولیدی آنتی اکسیدان پلیمر، شرکت دهکده فن آوری نکو اروند، شرکت فسفات کارون بازدید کرد.

انتهای پیام/