روسیه: آمریکا به‌دنبال تضعیف اروپا است
روسیه: آمریکا به‌دنبال تضعیف اروپا است
رئیس شورای امنیت روسیه گفت، آمریکا به‌دنبال تضعیف اروپایی‌ها و آسیب حداکثری به روابط آن‌ها با روسیه است.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری سهند آزادی، «نیکلای پاتروشف» رئیس شورای امنیت روسیه روز دوشنبه گفت، آمریکا به‌دنبال تضعیف اروپا و به انحراف کشیدن روابط مسکو و اروپا است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، این مقام امنیتی روس گفت:‌ «هدف آمریکا همانند جنگ جهانی دوم، کاملاً واضح بوده و به‌دنبال تضعیف اروپا و ایجاد آسیب حداکثری به روابط آن با روسیه است تا بتواند مزایای غیر قابل انکاری برای آینده توسعه اقتصادی خود ایجاد کند».

پاتروشف افزود: «زشت‌ترین و غم‌انگیزترین مثال سیاست مخرب واشنگتن اوکراین است که در قالبی ضد روسی ظرف سی سال گذشته و بعد از استقلال این کشور برنامه‌ریزی شد».

این مقام روس گفت، آمریکا متحدان اروپایی را مجبور به تحریم‌های نامشروع علیه روسیه کرد که اغلب به ضرر منافع خود آن‌ها هستند.

او در ادامه گفت:‌ «در نتیجه، حتی همین حالا و پیش از پاسخ کامل روسیه به تحریم‌ها، قیمت‌های مواد خوراکی و انرژی در کشورهای اروپا دچار جهش تندی شده‌اند».

پاتروشف افزود، واشنگتن نظام کنترل تسلیحاتی جهانی را به‌طور کامل از بین برده و معاهده‌های متعددی را طی دهه‌های گذشته تضعیف کرده که از جمله آن‌ها می‌تواند به معاهده تسلیحات اتمی میان‌برد، معاهده آسمان باز و معاهده علیه توسعه موشک‌های بالستیک اشاره کرد و چنین سیاست‌هایی آینده سیاره زمین را به خطر می‌اندازند.

با گذشت یک ماه از درگیری‌های اوکراین، هیأت‌های مذاکره کننده روسی و اوکراینی برای مذاکره وارد استانبول شده‌اند.

پس از شروع «عملیات ویژه» روسیه در اوکراین در پی عدم موفقیت مذاکرات روسیه و غرب بر سر ضمانت‌های امنیتی و همچنین تداوم حملات توپخانه‌ای ارتش اوکراین علیه نواحی خودمختار روس‌زبان، آمریکا و متحدانش تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال کردند.

انتهای پیام/.