سرلشکر باقری: راهیان‌ نور نوعی جهاد تبیین است/ شهید باقری به عنوان نماد طراحی جنگ شناخته می‌شود
سرلشکر باقری: راهیان‌ نور نوعی جهاد تبیین است/ شهید باقری به عنوان نماد طراحی جنگ شناخته می‌شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مردم در یادمان‌های دفاع مقدس می‌بینند چگونه یک ملت با دست خالی از سرزمین، حیثیت و اعتقادات خود دفاع می‌کند، از این جهت راهیان نور می‌تواند جهاد تبیین محسوب شود.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی از اهواز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در بازدید از یادمان شهید حسن باقری در فکه، اظهار کرد: این یادمان در نزدیکی خط مقدم قرار دارد و از اماکنی همچون بیمارستان و رختشورخانه برخوردار است.

وی عنوان کرد: مردم در این یادمان‌ها می‌بینند که چگونه یک ملت با دست خالی از سرزمین، حیثیت و اعتقادات خود دفاع می‌کند، از این جهت راهیان نور می‌تواند جهاد تبیین محسوب شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همه شهیدان جایگاه والا و برجسته‌ای دارند و باید آن‌ها را کشف کرد، البته قصدی نیست که بگوییم شهیدی از دیگری برتری دارد، اما شهید باقری ویژگی‌های خاص خود را داشت که ملت عزیز ما قدری از آن را شنیده‌اند و درک کردند.

باقری بیان کرد: یادمان شهید باقری در محدوده فکه و نزدیک به عراق است، عملیات والفجر یک حدود ۴۰ سال قبل در این منطقه اجرا شد.

وی یادآور شد: شهید باقری به‌ عنوان طراح عملیات باید صحنه را از نزدیک چندین بار بررسی می‌کرد، لذا در این منطقه حضور یافتیم و پس از توجیه وضعیت منطقه، تلاش کردیم تا بهترین مسیر‌های عملیاتی را انتخاب کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان سخنان خود تصریح کرد: شهید باقری در آن دوران به‌عنوان «نماد طراحی جنگ» مطرح بود.

انتهای پیام/