لایحه ارتقای امنیت شغلی کارگران در دستور کار هیأت دولت است
لایحه ارتقای امنیت شغلی کارگران در دستور کار هیأت دولت است
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با جمع‌بندی نظرات شرکای اجتماعی در نشست‌های کارشناسی، لایحه ارتقای امنیت شغلی کارگران در دستور کار هیأت دولت است.

به گزارش پایگاه خبری سهند آزادی به نقل از مرکز روابط‌عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» در نشست هم‌اندیشی نمایندگان فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی و اعضای احزاب حوزه کار و تولید با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سال گذشته نشست‌های متعددی با حضور شرکای اجتماعی وزارت کار برای بررسی و جمع‌بندی نظرات آنان برگزار شد.


وی با بیان این‌که برای ارتقای امنیت شغلی کارگران پس از دریافت نظرات همه طرف‌ها، لایحه‌ای به دولت ارائه شد، گفت: اصلاح موادی از قانون کار می‌تواند به رفع بخشی از دغدغه‌های کارگران عزیز منجر شود.

رعیتی‌فرد اظهار امیدواری کرد: امید داریم با همراهی نمایندگان مجلس این مصوبه نهایی شده و گامی در مسیر عدالت اجتماعی برداشته شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پشتیبانی از نیروی کار جامعه را از رسالت‌های وزارت کار عنوان کرد و گفت: در سال جاری با تشکیل کمیته‌های حفاظت فنی و ارتقای بهداشت و ایمنی کارگران اقدامات مناسبی انجام خواهد شد.