محسن رضایی: دیپلماسی و میدان با هم است / نیاز به یک قیام اقتصادی داریم
محسن رضایی: دیپلماسی و میدان با هم است / نیاز به یک قیام اقتصادی داریم
معاون امور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت دو برنامه کلی اعم از حل مسائل روزانه و اصلاحات اساسی اقتصادی را در دستور کار دارد، گفت: دیپلماسی و میدان با هم است و باید در هر دو توکل بر خدا و‌تدبیر و اعتماد بنفس داشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سهندازادی، محسن رضایی، معاون امور اقتصادی رئیس جمهور امروز  در یادواره سردار شهید علی تجلایی در تالار پتروشیمی تبریز اظهار داشت: امید است روحیه پاسداری از انسان، و ارزش‌های اسلامی به برکت ماه شعبان ادامه داشته باشد. 

 شهدا آبرو و عزت به ایران دادند

وی با گرامیداشت یاد شهدا مخصوصا شهدای آذربایجان گفت: این شهدا آبرو و عزت به ایران دادند. 

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه علی تجلایی قهرمان گمنامی بود که کمتر شناخته شده است، گفت: این شهید نقش بسیار زیادی داشته ولی کمتر شناخته شده است. 

وی با یاد همسر فداکار شهید علی تجلایی، گفت: او همانند شمع برای تربیت فرزندان خود سوخت و همانند همسرش یک زن شجاع ولی گمنام بود. 

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه شهادت در زندگی علی تجلایی موج می‌زد، افزود: گویی اینها احظه شماری برای شهادت داشتند و در زندگی و گفتار و رفتارشان یک چیز بود، آن هم شهادت بود. 

وی خاطرنشان کرد: یک جای سوال است که چگونه همه از مرگ می‌ترسند ولی برخی‌ها عاشق شهادت بودند. 

رضایی با بیان اینکه در خود ایران جوری شده بود که از شهادت کمتر صحبت می‌شد و حتی حادثه کربلا از زاویه دیگر بیان می‌شد، گفت: شهدایی مثل آقا مهدی، علی تجلایی و سردار سلیمانی کاری کردند که شهادت جایگاه واقعی خود را یافت. 

وی متذکر شد: امام حسین(ع) زمانی که با کل خانواده در محاصره بود فرموده است که مرگ را من جز سعادت نمی‌بینم. 

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: چه کسی می‌گوید که شهدا علاقه‌ای به زندگی و تشکیل خانواده نداشتند بلکه آنها شهادت را جزو و اوج زندگی می‌دانستند و به راستی هر جا چنین فلسفه‌ای ایجاد شده است، ملت آنجا شکست‌ناپذیر است. 

وی تصریح کرد: در جنگ جهانی اول و دوم همه دیدید که خانواده‌های اروپایی چه زجه می‌کشیدند که فرزندان ما را به جنگ نبرید ولی در هشت سال دفاع مقدس دیدید که خود خانواده‌ها همراه می‌شدند تا عزیزشان را به دفاع از ارزش‌ها بفرستند. 

فرمانده سپاه پاسداران در دفاع مقدس ادامه داد: به دلیل همین فلسفه بوده است که ایران به این اقتدار دست یافته است. 

وی تاکید کرد: الان اگر دو رزمنده ما را در سوریه به شهادت برسانند با انواع موشک‌ها بر سرشان مواجه خواهند شد. 

رضایی بیان داشت: بسیاری از کشورها که زندگی‌شان را به قدرت‌های دنیا وصل کرده‌اند ذلیل شده‌اند ولی ما اینگونه نبودیم. 

وی با بیان اینکه قصه مقاومت تجلایی در سوسنگرد مشابه مقاومت مردم تبریز در مشروطه است، گفت: شبیه اتفاق مشروطه در سوسنگرد اتفاق افتاد با این تفاوت که این دفعه قهرمان مقاومت ستارخان نبود بلکه شهید علی تجلایی بود. 

معاون امور اقتصادی رئیس جمهور یادآور شد: لحظات آخری که شهر سوسنگرد در حال آزادی بود هیچگونه دسترسی به آب نبود و از لجن آب می‌خوردند و علی تجلایی نیز مجروح شده بود و مهمات هم تمام شده بود ولی این شهید با این وضع فکری به ذهن‌اش می‌رسد و سوار ماشین شده و زیر رگبار دشمن به خانه‌های سازمانی تحت نظر بعثی‌ها رفت و مهمات آورد. 

وی ادامه داد: در چند سالی که علی تجلایی در جنگ بود یک فرد خلاق، باسواد، مخلص بود و حتی قاسم سلیمانی را او تربیت کرده است. 

فرمانده سپاه پاسداران در دفاع مقدس ابراز داشت: قبل از جنگ نیز او در افغانستان حضور داشت. 

وی با اشاره به عشق تجلایی به خانواده‌اش، گفت: ما نباید از تحریم‌ها بترسیم بلکه باید از فرو‌‌پاشی الهی خانواده‌ها بترسیم.