همکاری سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران در صیانت از حریم پایتخت
همکاری سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران در صیانت از حریم پایتخت
بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور از تشکیل کارگروهی ویژه با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های متولی به منظور صیانت از حریم شهر تهران خبر داد.

به گزارش گروه شهری پایگاه خبری سهند آزادی، محمودرضا مهرورز با اشاره به ورود سازمان بازرسی کل کشور به موضوع صیانت از حریم شهر تهران گفت: در راستای اجرای بخشنامه ریاست عالی سازمان بازرسی کل کشور در خصوص نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین، به منظور پایش مستمر عملکرد دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان در ایام نوروز به همراه مدیرکل حریم شهر تهران به بازدید از حریم منطقه ۵ و بررسی موضوعات مربوطه پرداختیم.

وی ادامه داد: حریم منطقه ۵ شهرداری تهران، یکی از مهمترین و مرغوبترین مناطق دارای حریم تهران  به حساب  می آید، به همین دلیل  به صورت میدانی اقدامات انجام شده توسط شهرداری در صیانت از حریم و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز را مورد بررسی قرار دادیم.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری های سازمان بازرسی تصریح کرد: افزایش ساخت و ساز غیرمجاز و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو به دلیل تعطیلات و کاهش حضور دستگاه های اجرائی یکی از مسائلی است که در ایام نوروز حریم شهر را تهدید و آسیب ها و مشکلاتی را متوجه شهر تهران می کند که سازمان بازرسی کل کشور این موضوع را با جدیت  دنبال خواهد کرد.    

اقدامات شهرداری تهران در صیانت از حریم مفید و موثر بوده است

مهرورز با اشاره به تلاش های انجام شده توسط اداره کل حریم شهر تهران در صیانت از حریم و همچنین پیشگیری از وقوع تخلفات در این محدوده، اظهار داشت: تأکید ما در حوزه حریم، ابتدا بر پیشگیری از وقوع تخلف و سپس برخورد جدی و اجرای آراء قانونی تخلفات ساخت و ساز با حضور قوه قضاییه و سایر دستگاه های متولی بوده که شهرداری تهران در این زمینه اقدامات مفید و موثری انجام داده است.

وی افزود: به دلیل اهمیت موضوع حریم شهر تهران، در آینده نزدیک جلسه ای با حضور نمایندگان حوزه های مختلف از جمله وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی و …  در سازمان بازرسی کل کشور برگزار خواهد شد و با تشکیل کارگروهی تخصصی، موضوع حریم شهر تهران، اقدامات قانونی و آسیب های موجود به صورت جدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی در خصوص ورود سازمان بازرسی به تخلفات زیر مجموعه های وزارتخانه ها، سازمان ها و دستگاه های دولتی در حریم شهر تهران گفت: ریاست معظم قوه قضاییه دستورات و بخشنامه هایی را در این زمینه ابلاغ فرمودند و احکام مربوطه نیز صادر شده است، لذا قطعاً مسئله تخلفات سازمان ها و بخش های مختلف نیز در جلسه مذکور، مطرح و موضوع پیشگیری از وقوع تخلف به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

صیانت از حریم شهرتهران نیازمند همکاری تمام دستگاه و مردم 

علیرضا صادقی مدیرکل حریم شهرتهران نیز در جریان این بازدید، با تأکید بر اینکه صیانت از حریم شهرتهران نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه های مرتبط با حریم و آحاد مردم است، گفت: ما بسیار مفتخریم که سازمان بازرسی کل کشور به عنوان عالی ترین نهاد نظارتی کشور دغدغه حریم شهر تهران را دارد و امیدواریم این بازدیدها و جلسات،آغازی برای توجه بیشتر دستگاه های مربوطه، در انجام وظایف و تکالیف قانونی آنها در حفظ، صیانت و آزادسازی حریم شهرتهران باشد. 

وی ادامه داد: اگر امروز به صیانت از حریم پایتخت توجه نکنیم، بدون تردید فردا باید برای آزادسازی آن هزینه بیشتری بدهیم.

صادقی ضمن تشکر از همراهی اعضای شورای شهرتهران، اعضاء شورای حفظ حقوق بیت المال استان، دادستانی تهران، دادگاه های بخش آفتاب و کن، دادسرای ناحیه ۳۷ تهران، دادستانی اسلام شهر، فرمانداری تهران، شورای بخش وشهرستان تهران، شهرداران مناطق ۱۱ گانه دارای حریم و نیروی انتظامی، خواستار توجه بیشتر به حریم شد.

 انتهای پیام/