ورود دهه نودی‌ها به کارزار جهاد و مقاومت+تصاویر
ورود دهه نودی‌ها به کارزار جهاد و مقاومت+تصاویر
رزمایش «بچه‌های خط‌شکن» در یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ ویژه کودکان و نوجوانان هم‌زمان با حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق علمیاتی برگزار می شود.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری سهند آزادی، ایام، ایام اعزام کاروان‌های راهیان نور است، در این میان، حضور بچه‌های دهه نودی در مناطق عملیاتی فضای متفاوتی را ایجاد کرده است.

حسام ابوترابی مسؤول اجرایی قرارگاه حضرت زینب (س) در گفت‌وگو با سهند آزادی درباره رزمایش «بچه‌های خط‌شکن» در یادمان شهدای عملیات والفجر ۸ بیان داشت: این رزمایش ویژه کودکان و نوجوانان از روز پنج‌شنبه ۲۶ اسفندماه آغاز شده و تا ۱۰ فروردین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به محتوای سند تربیت جهادی افزود: مطابق این سند، ناب‌ترین مفاهیم دفاع مقدس به صورت تجسمی و تجربه به مخاطبان انتقال داده می‌شود.

ابوترابی ابراز داشت: امام علی (ع) در روایتی می‌فرماید: «دل نوجوان مانند زمین، خالی است، هر آنچه در آن انداخته شود می‌پذیرد». به همین خاطر در این یادمان نوجوانان با مفاهیم رشادت، شجاعت، جوانمردی، از خود گذشتگی، استقامت و ولایت‌مداری، عشق به قرآن و اهل بیت (ع)، فرهنگ انتظار و مهدویت آشنا می‌شوند.

وی ادامه داد: هدف اصلی رزمایش ما متکی بر جهاد تبیین است که امام خامنه‌ای از آن مکرر یاد می‌کنند. در تلاش هستیم از همین سن نوجوانی این مهم را در دل نوجوان به مدد قرآن و حضرت زهرا (س) جا بیندازیم. در همین راستا دشمن‌شناسی، ولایت‌شناسی و زمان شناسی جزو اهداف رزمایش «بچه‌های خط‌شکن» است.

به گزارش سهند آزادی در رزمایش «بچه‌های خط‌شکن» نوجوانان ۱۰ ساله مجهز به لباس رزم و مسلح به اسلحه می‌شوند. همچنین در ادامه با انفجارات، معبر، خاکریز، میدان مین و مقر دشمن بعثی که در آن پرچم آمریکا و اسرائیل قرار داده شده است، مواجه می‌شوند.

این رزمایش در یک ساعت برای تعدادی از بچه‌ها انجام می‌شود و پس از آن روحانی گردان بچه‌ها را جمع می‌کند تا از رمز موفقیت رزمندگان برای آن‌ها بگوید. 

در کنار رزمایش ویژه پسران کودک و نوجوان، برنامه‌ای ویژه دختران کودک و نوجوان هم طراحی شده است که در آن با مفاهیم نماز آشنا می‌شوند. همچنین پرده‌خوانی از تصویر شهید دانشگر از دیگر برنامه جنبی این رزمایش است. در پایان، دختران کاردستی گل لاله به یادبود شهیدان درست می‌کنند و همراه خود می‌برند.

در ادامه تصاویری از رزمایش «بچه‌های خط‌شکن» می‌آید:

انتهای پیام/