۱۵۰۰ خودرو شامل طرح رفع توقیف خودروهای رسوبی در آذربایجان
۱۵۰۰ خودرو شامل طرح رفع توقیف خودروهای رسوبی در آذربایجان
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی از آغاز رفع توقیف خودروهای رسوبی که در پارکینگ‌ها نگهداری می‌شوند، خبر داد.

یونس منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی چهار زبانه سهند آزادی به نقل از خبرگزاری فارس در تبریز اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور، طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توقیفی به مناسبت حماسه یوم‌الله ۱۵ خرداد در استان نیز آغاز و رفع توقیف خودروهای رسوبی ۲ ماه به طول می‌انجامد که طی آن ترخیص خودروها به صاحبان آنها با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

وی در تشریح این طرح اضافه کرد: خودروهایی که قبل از ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۹ توقیف شده‌اند شامل طرح رفع توقیف خودروهای رسوبی می‌شود و صاحبان آنها می‌توانند برای بهره‌مندی از مزایای این طرح اقدام کنند.

منفرد، رقم خودروهایی که در استان شامل رفع توقیف خودروهای رسوبی می‌شود را نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ خودرو اعلام و یادآور شد: بخش قابل توجهی از خودروها متوقف در پارکینگ‌های راهنمایی و رانندگی به دلیل تخلفات راهنمایی و رانندگی توقیف شده‌اند البته مواردی نیز در رابطه با حوزه انتظامی و با دستور قضائی متوقف هستند که ترخیص آنها منوط به دستور قضائی می‌باشد.

این مقام ارشد استان در حوزه راهنمایی و رانندگی با اشاره به تسهیلات ویژه که برای این منظور در نظر گرفته شده، عنوان کرد: بازگشت جرائم مربوطه به قبل از سال ۹۹ به اصل جرائم، تقسیط یک ساله آن، محاسبه هزینه پارکینگ براساس نرخ مصوب ۱۳۹۴، نبود الزام و محدودیتی برای پرداخت عوارض شهرداری و کسب معاینه فنی برای خودروهای ترخیصی از جمله این تسهیلات در نظر گرفته شده هستند.

وی از متقاضیان خواست طی مدت اشاره شده در اولین فرصت جهت بهره‌مندی از مزایای این طرح به دفاتر پلیس به + ۱۰ در سراسر استان مراجعه و اقدامات خود برای ترخیص خودروها را به روزهای پایانی موکول نکنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی، تاکید کرد: خودروهای فرسوده (خودروهای شخصی که سن فرسودگی آنها بالای ۲۰ سال و خودروهای عمومی بالای ۱۵ سال) همچنین خودروهایی که هیچ‌گونه سابقه‌ای در سامانه شماره‌گذاری پلیس ندارند، مشمول این طرح نمی‌شوند و امکان ترخیص آنها مقدور نمی‌باشد.

منفرد خدمات ارائه شده طی ۲ سال اخیر به شهروندان در حوزه مدیریتش را یادآوری و عنوان داشت: طرح تقسیط جریمه‌های رانندگی (برای اولین بار در کشور)، نوبت‌دهی اینترنتی، طرح کاهش مراجعان به پلیس راهور، سیستمی کردن توقیف و رفع توقیف قضائی، ترخیص موتور سیکلت‌های رسوبی و … از جمله این اقدامات بوده است.