فرمانده سپاه عاشورا: رای امروز رای به نظام است
فرمانده سپاه عاشورا: رای امروز رای به نظام است
فرمانده سپاه عاشورا گفت: رای مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، ابتدا رای به نظام مقدس جمهوری اسلامی سپس به نامزدهای انتخاباتی است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی زاده روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق در مسجد آیت الله انگجی تبریز در گفت و گو با خبرنگار سهند آزادی اظهار کرد: امروز شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای هستیم و انتظار از مردم نیز همین است.

وی اضافه کرد: پیشرفت هایی که امروز در کشور حاصل شده همه به پشتوانه حضور مردم در صحنه های مختلف بوده و ایران اسلامی به پشتوانه این مردم، بر بسیاری از مشکلات فائق آمده و امروز به یکی از قدرت های برتر جهان تبدیل شده است.

عباسقلی زاده ادامه داد: مردم ایران بهترین مردم و لایق بهترین ها هستند و به فرموده حضرت امام ره، نمونه این مردم در دنیا دیده نشده است و در ۴۵ سال گذشته با حضور خود در صحنه، ماهیت دشمن را برملا کرده و نشان دادند که تا زمانی که پشتیبان ولایت فقیه باشیم آسیبی به این نظام نخواهد رسید.

وی به فشارهای دشمنان در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری نشان خواهد داد که این فشارها در اراده ملت ایران تاثیری ندارد و توطئه های دشمن همه نقش بر آب خواهد شد.

عباسقلی زاده ادامه داد: مشارکت مردم در این انتخابات جبهه مقاومت را امیدوار و دشمنان را مایوس خواهد کرد ضمن اینکه با انتخاب فرد اصلح در این انتخابات که با مشارکت حداکثری بیشتر نمود پیدا می کند می توانیم به مشکلات معیشتی نیز غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب احترام عجیبی به مردم آذربایجان قائلند گفت: مردم نیز در پاسخ این محبت رهبر معظم انقلاب، پای صندوق ها حضور می یابند و برخلاف سال های قبل که حضور در ساعات پایانی بیشتر بوده، سنت شکنی کنند و در همان ساعات اولیه رای خود را به صندوق بیاندازند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازده اسفند ماه برگزار می شود.

آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.