لاوروف: روسیه و چین به سمت نظم جهانی عادلانه حرکت می‌کنند
لاوروف: روسیه و چین به سمت نظم جهانی عادلانه حرکت می‌کنند
وزیر امور خارجه روسیه گفت، پکن و مسکو و متحدان آن‌ها به سمت نظم جهانی چند قطبی، عادلانه و دموکراتیک حرکت می‌کنند.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه سهند آزادی، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت، پکن و مسکو به سمت نظم جهانی عادلانه و چند جانبه حرکت می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف در دیدار با «وانگ یی» همتای چینی خود گفت: «در حال عبور از سطحی بسیار جدی در تاریخ روابط بین‌المللی هستیم».

وزیر امور خارجه روسیه افزود: «معتقدم که در نتیجه آن، وضعیت بین‌المللی به‌طور چشمگیری شفاف‌تر خواهد شد و ما در کنار شما و دیگر ملت‌های هم‌فکر خود به سمت نظم جهانی چند قطبی، عادلانه و دموکراتیک حرکت می‌کنیم».

لاوروف در جمع خبرنگاران در چین گفت، روسیه به توسعه روابط با چین به شکل متداوم و پیوسته علاقه‌مند است و رهبران دو کشور در این زمینه توافق دارند.

او همچنین گفت: «امروز گام‌های قابل ملاحظه‌ای را در نظر خواهیم گرفت که هدف آن‌ها اجرای متداوم همه این توافق‌ها خواهد بود».

وانگ یی نیز در جمع خبرنگاران گفت، روابط پکن و مسکو از آغاز سال جاری میلادی با توجه با تغییراتی جدی در اوضاع بین‌المللی با محک‌های مختلفی مواجه شده است.

وزیر امور خارجه چین گفت، با وجود این تغییرات در سطح جهانی، دو طرف «همچنان در مسیر درست و روند توسعه مستمر باقی مانده‌اند».

وزیر امور خارجه روسیه در سفری دو روزه برای شرکت در سومین نشست مسائل افغانستان با حضور نمایندگان آمریکا و پاکستان وارد چین شده است.

انتهای پیام/