لیگ ملت‌های والیبال| پرواز بلند ایران روی تور ایتالیا/ عبور با تانک از روی چکمه
لیگ ملت‌های والیبال| پرواز بلند ایران روی تور ایتالیا/ عبور با تانک از روی چکمه
تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ ملت‌های 2021 مقابل ایتالیا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی سهند آزادی به نقل از خبرگزاری فارس ، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ از ساعت ۱۹ به مصاف ایتالیای میزبان رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۴ بر ۲۶، ۲۷ بر ۲۹، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۲ بر ۲۵ به سود شاگردان ولادیمیر آلکنو تمام شد.

ولادیمیر آلکنو برای شروع این مسابقه از سعید معروف، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی، امیر حسین اسفندیار و آرمان صالحی استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران

تیم ایران با چند تغییر نسبت به بازی گذشته کارش را مقابل میزبان آغاز کرد. شاگردان آلکنو شروع خوبی در این مسابقه داشتند و توانستند در امتیاز ۸ بر ۴ تیم‌ها را روانه وقت استراحت فنی اول کنند. ایتالیایی ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران یک بار دیگر هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. در شرایطی که ایران از حریف خود پیش بود، ایتالیایی ها در امتیاز ۲۲ بازی را به تساوی کشاندند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران تمام شد. 

ست دوم؛ ۲۸ بر ۲۶ به سود ایران

ترکیب تیم ایران در آغاز ست دوم هم تغییری نکرد. هر دو تیم عملکرد نزدیکی داشتند، اما در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایتالیا بازیکنان به وقت استراحت فنی اول رفتند تا صحبت سرمربیان خود را بشنوند. برتری ایتالیایی ها ادامه پیدا کرد و در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود میزبان، تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایتالیا 

ایتالیایی ها در شروع ست سوم با سرویس های خوب خود تیم ایران را تحت فشار قرار دادند. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود سفیدپوشان ایتالیا، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری میزبان ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ یک بار دیگر تیم ها راهی وقت استراحت فنی شوند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایتالیا تمام شد تا کار به ست چهارم برسد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران

آلکنو اواخر ست سوم بازیکنان اصلی خود را از زمین خارج کرد، اما برای شروع ست چهارم یک بار دیگر آنها را روانه میدان کرد. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پبدا کرد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ یک بار دیگر هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا سومین پیروزی ایران در این دوره از مسابقات ثبت شود.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در لیگ ملت های ۲۰۲۱ فردا از ساعت ۲۲ مقابل بلغارستان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/