وزیر کشور: شرایط برگزاری حضوری کلاس‌های درسی آماده است
وزیر کشور: شرایط برگزاری حضوری کلاس‌های درسی آماده است
احمد وحیدی گفت: با توجه به شیب نزولی کرونا و حجم واکسن فراوانی که زده شده و اقدامات صورت گرفته دیگر، شرایط برای برگزاری حضوری کلاس‌ها مهیاست.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری سهند آزادی، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز (شنبه ششم فروردین۱۴۰۱) در حاشیه نشست مشترک با سه وزیر حوزه آموزش عالی در باره بازگشایی مدارس در جمع خبرنگاران ظهار داشت: امروز ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در ۱۴فروردین و اولین روز بعد از تعطیلات نوروز را تصویب کرد.

وی افزود: با توجه به شیب نزولی کرونا و حجم واکسن فراوانی که زده شده و توجیه دانشگاه ها و مدیران مسئول شرایط برای برگزاری حضوری کلاس ها مهیاست.

وزیر کشور ادامه داد: امروز جلسه ای با حضور وزرای علوم وآموزش و پرورش و رئیس دانشگاه آزاد و وزارت  بهداشت داشتیم و ابعاد مصوبه را دنبال کردیم و مشکلی از جهت برگزاری حضوری وجود ندارد و آنچه مهم است زدن ماسک و تهویه مناسب هست که با بهتر شدن هوا و باز بودن پنجره ها مشکل تهویه وجود ندارد.

وحیدی تاکید کرد: به لحاظ واکسن هم کسانی که در مدارس هستند، به دلیل اینکه حجم خوبی از واکسن بین ۱۲تا ۱۸ساله ها زده شده، مشکلی نداریم و در دانشگاه ها هم ۸۵تا ۹۰درصد دانشجویان واکسن زده اند و کسانی که در خوابگاه هستند، با زدن دز سوم واکسیناسیونشان تکمیل خواهد شد و ما مشکلی از لحاظ تامین واکسن نداریم.

وی تاکید کرد: مدارس و دانشگاه ها به طور کامل باز خواهند بود و شور و نشاط تحصیلی را خواهیم داشت.

وزیر کشور همچنین در خصوص گفت: ادارات با تمام ظرفیت برقرار هستند و ساعت اداری شان به قبل از کرونا بازمی‌گردند و با تمام ظرفیت کار خواهند کرد و همه اینها به سامانه مدیریت هوشمند کرونا متصل است و مورد رصد قرار می گیرد.

انتهای پیام/