کرمانی مقدم: ارنج و تعویض‌های اسکوچیچ مقابل کره جنوبی افتضاح بود/نیاز به بازی های تدارکاتی با تیم های قوی داریم
کرمانی مقدم: ارنج و تعویض‌های اسکوچیچ مقابل کره جنوبی افتضاح بود/نیاز به بازی های تدارکاتی با تیم های قوی داریم
بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ارنج و تعویض های اسکوچیچ در بازی با کره جنوبی افتضاح بود.

مرتضی کرمانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری سهندآزادی، درباره شکست دو بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: بدترین بازی تیم ملی را در دوران اسکوچیچ دیدیم و در سخت‌ترین دیدارمان با این مربی، بازیکنان نمی‌توانستند چهار پاس به هم بدهند. ارنج ابتدایی تیم ملی درست نبود و حضور عارف غلامی به جای شجاع خلیل زاده در پست دفاع راست، افتضاح بود.

وی ادامه داد: البته نمی‌توان در این موضوع غلامی را مقصر دانست زیرا در پست تخصصی اش بازی نکرد و روی نیمکت گزینه‌های بهتری داشتیم که اسکوچیچ می‌توانست از آنها استفاده کند. در کل یکی از بدترین بازی‌هایی بود که در طول تاریخ از تیم ملی دیدم.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درمورد اظهار نظر سردار آزمون مبنی بر اینکه باید از کره جنوبی درس بگیریم و این تیم مستحق برتری بود، عنوان کرد: او حرف بدی نزده است. کره جنوبی کاملا مستحق این برد بود و خدا را شکر گل‌های بیشتری نخوردیم. البته با یک بازی نباید اسکوچیچ را محکوم کرد زیرا حریف از هر لحاظ نسبت به ما سرتر بود و به قول سردار باید از این مسابقه درس گرفت. واقعا حیف شد.

کرمانی‌مقدم  خاطرنشان کرد: با ترکیبی که اسکوچیچ به زمین فرستاد از ابتدا هم مشخص بود که تیم ما برای مساوی آمده است. شاید اگر برای برد مهره‌هایش را می‌چید به این شکل شکست نمی‌خوردیم. خیلی بد بودیم اما این روزها در فوتبال پیش می‌آید. در کل از ارنج و تعویض های اسکوچیچ اصلا راضی نبودم. غلامی در پست دفاع راست بازی نکرده و این منطقه با حضورش تبدیل به اتوبان شده بود. با این اقدام اسکوچیچ عارف هم خراب شد. مربی شجاع هم کسی است که وقتی می‌بیند یک تعویضش اشتباه است سریع او را تغییر بدهد اما اسکوچیچ چنین کاری نکرد و تا آخر غلامی را در زمین نگه داشت. در نهایت هم از این موضوع ضربه خوردیم.

وی درمورد اینکه آیا اسکوچیچ را دارای شخصیت سرمربیگری تیم ملی ایران در جام جهانی می‌بیند زیرا نمایش این تیم برابر کره جنوبی نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده است، گفت: به جز بازی با کره جنوبی در طول دوران اسکوچیچ بازی‌های خیلی خوبی از تیم ملی دیده‌ایم و با یک مسابقه نمی‌توانیم بگوییم او مربی خوبی نیست. اسکوچیچ می‌تواند در جام جهانی هم روی نیمکت تیم ملی بنشیند اما قطعا باید وضعیت از این بهتر شود. از الان باید دیدار با کره جنوبی را فراموش کرده و به فکر فراهم کردن شرایط بهتر برای بازی با لبنان و حضور در جام جهانی باشیم.

بازیکن اسبق پرسپولیس درباره اینکه برخی اعتقاد دارند تیم ملی با وجود نسل خوبی که در اختیار دارد با سرمربیگری اسکوچیچ در جام جهانی به جایی نمی‌رسد، عنوان کرد: با خیلی از مربیان دیگر هم در جام جهانی موفق به صعود از مرحله گروهی نشدیم اما نظر مردم هم مهم است. آنها برخلاف گذشته فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند و به قولی خودشان مربی هستند.

کرمانی مقدم افزود: بازی با کره جنوبی نشان داد تیم ملی بیش از هر زمان دیگری قبل از جام جهانی نیاز به برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های عالی دارد. دیگر نباید با تیم‌های ضعیف بازی کنیم. اگر به قرعه خوبی بخوریم و هدف‌مان این است برای اولین بار به مرحله بعدی برویم، باید بازی‌های دوستانه خیلی خوبی برگزار کنیم. اسکوچیچ هم نیاز به مصاف با تیم‌های بزرگ دارد زیرا در این موضوع کم تجربه است و دیدیم با غیبت پنج بازیکن، تیم ملی برابر کره جنوبی از هم پاشید. فقط نباید متکی به یک تا دو بازیکن باشیم بلکه نیمکت مان باید به حدی قوی باشد که با مصدومیت یا محرومیت یک بازیکن دچار چنین مشکلاتی نشویم.

انتهای پیام /