گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه تبریز
گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه تبریز
گرامیداشت روز ملی بسیج اساتیددر دانشگاه تبریز دراین مراسم که باحضور مسئولین عالی رتبه سپاه عاشورا ومسئولین استانی و ریاست محترم دانشگاه تبریز ودانشگاه ازاد اسلامی برگزار گردید .

به گزارش روزنامه سراسری وبین المللی شش زبانه سهندآذربایجان دراین مراسم که باحضور مسئولین عالی رتبه سپاه عاشورا ومسئولین استانی و ریاست محترم دانشگاه تبریز ودانشگاه ازاد اسلامی برگزار گردید .
دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این آئین با بیان اینکه بسیجیان در هر برهه‌ی زمانی که انقلاب نیاز دارد، حاضر هستند، اظهار کرد: شهید دکتر چمران در بالاترین سطح علمی، بهترین دانشگاه‌ دنیا که منتش را می‌کشیدند، رها کرد و به جای خوشگذرانی و دل‌بستن به دنیا، تصمیم گرفت از کیان اسلام دفاع کند.
وی ادامه داد: شهید چمران مصداق بارز کسانی است از خود و دنیای خود عبور و راه کمال و رضایت خداوند را طی کرده‌اند که البته پای نهادن در این راه آسان نیست. این نوع زندگی، زندگی رهبانیت نیست بلکه یک زندگی آگاهانه و الهی است.
دکتر نصراله‌زاده افزود: ما باید در هر لحظه از خدا بخواهیم که توفیق استقامت در این راه پر خطر را عطا کند. چراکه ما همیشه در معرض اغفال شیطان هستیم و باید نسبت به مسئولیت‌های دنیوی و آنچه که ممکن است ما را از خدا دور کند، مواظب باشیم.
وی با بیان اینکه شهید چمران ترجیح داد در خط مقدم مبارزه با نفس و کفر حضور داشته باشد، خاطرنشان کرد: هرکسی نمی‌تواند شهید رئیسی باشد که همه‌ی تهمت‌ها را بخاطر انقلاب تحمل و شب و روز خدمت کند. چرا عده‌ای هرروز رنگ عوض می‌کنند؟ چرا ثبات ندارند؟ چرا در مسیر مستقیم نیستند؟ تناقض در رفتار بخاطر عدم ثبات و تزلل در ایمان است.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکره با آمریکا، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، یا الفبای سیاست را نمی‌داند یا الفبای غیرت را بلد نیست. چرا عده‌ای یک روز استکبار ستیز و روز بعد استکبار پرست هستند؟ مساله‌ی امروز ما انتخابات است و اولین اولویت ما حضور حداکثری و سپس انتخاب فرد اصلح و رئیس جمهور تراز انقلاب است.
وی با بیان اینکه آمریکا نماد استکبار است و هرکس دم از مذاکره با آمریکا می‌زند، استکبار ستیز نیست، افزود: ما باید بیانیه‌ی گام دوم انقلاب را پیگیری کنیم که بسیج اساتید یکی از نهادها و تشکل‌هایی است که این کار را باید انجام دهد.
دکتر نصراله‌زاده در خاتمه با اشاره به افتخارات دانشگاه تبریز در سطح ملی و بین‌المللی نیز گفت: ما از ابتدای روی کار آمدن دولت شهید رئیسی تاکنون تعداد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ۳ برابر و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۳.۵ برابر شده و ما موفق شدیم در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی از جمله شانگهای، تایمز و کیو اس صعود کنیم.
ملاک ما در انتخابات، شاخصه‌های دولت شهید رئیسی است
فرمانده سپاه عاشورا نیز گفت: اتفاقاتی که در طول دوره‌ی ۴۵ ساله‌ی انقلاب اسلامی در ایران اسلامی رخ داده در هیچ کشوری سابقه ندارد و وقتی در این حوادث تامل کنیم، مشاهده می‌کنیم که بغیر از نصرت الهی هیچ عامل دیگری وجود ندارد و این برخاسته از باورهای عمیق و اعتقادی ما به آیات و فرامین الهی است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده ادامه داد: خوشبختانه قلب‌های مردم با انقلاب همراه است و اگر ما در رفتار خود بازنگری کنیم، قطعا پیشرفت‌های انقلاب را قبول می‌کنیم. ما در عین حال که تحریم شدیم، پیشرفت نیز کردیم. در حالیکه دشمنان حتی یک روز هم ما را به حال خود رها نکردند و با وجود تمام فشاری که صهیونیسم جهانی بر ملت ایران وارد می‌کند، زیر سایه‌ی رهبری ولی‌فقیه، مردم از شر دشمنان نجات یافته است.
فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به رویکرد سیاسی شهید آیت الله رئیسی تاکید کرد: رئیس جمهوری شهید بارها گفته بود که ما اصولگرا و اصلاح‌طلب نداریم و همه باید پای نظام باشند و دل به دشمنان نسپارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: انقلاب ما یک انقلاب الهی است و تکلیف ما با سایر ملت‌ها متفاوت است و اکنون که دانشجویان آمریکایی با ما همراه شده‌اند، اگر یک رهبر داشته باشند، می‌توانند تشکیلات آنها را بهم بزنند و همانطوررکه رهبر معظم انقلاب در دولت شهید رئیسی فرمودند ما به قله نزدیک شدیم، اکنون باید رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که ما را به قله برساند. لذا چشم دشمنان به انتخاب ما است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار عباسقلیزاده تاکید کرد: وظیفه‌ی اول ما حضور حداکثری و سپس انتخاب فرد اصلح است و اگر ما بخاطر افراد در انتخابات شرکت نکنیم، برداشتی ناقص است. ما باید بجای صحبت‌های مصداقی، شاخصه‌های دولت شهید رییسی را ملاک انتخاب خود قرار دهیم.
اساتید بسیجی همواره در بزنگاه‌ها پشت نظام می‌ایستند
مسئول سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی نیز گفت: اساتید بسیجی سرمایه‌های ما هستند که همواره در بزنگاه‌ها پشت نظام می‌ایستند.
دکتر رضا محمدی ادامه داد: برنامه‌های ما شامل دو بخش ابلاغی و اعلامی یا ابداعی و ابتکاری و براساس وظایف بسیج اساتید است.
وی با بیان اینکه بسیج اساتید در استان شامل ۱۹ کانون، در تبریز شامل ۷ کانون و در کل کشور ۲۰۰ کانون است، افزود: برنامه‌های بسیج اساتید استان در سال ۱۴۰۲ شامل برگزاری ۷۸ نشست معرفتی، ۴۵ هیات اندیشه‌ورز، ۶ مورد بسته‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و …، برگزاری نشست‌ اساتید بسیجی در آذرماه، برگزاری دومین جشنواره‌ی علمی شهید چمران و انتخاب اساتید برتر می‌باشد.
مسئول سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی ادامه داد: امضای تفاهم‌نامه‌ی علمی و فناوری با معاونت علمی سپاه عاشورا، برگزاری اردوهای خانوادگی زیارت مشهد و راهیان نور، برگزاری اردوی راهیان پیشرفت مختص اساتید یک درصد برتر دانشگاه، برگزاری ۸ دوره‌ی آموزشی گفتار سیاسی، برگزاری نشست‌های تبیینی معرفتی انتخابات مجلس شورای اسلامی، برگزاری ۱۱ جلسه‌ی شورای مرکزی و شرکت در مراسمات راهپیمایی‌ها و صدور بیانیه‌ها از دیگر اقدامات بسیج اساتید استان در سال ۱۴۰۲ به شمار می‌رود.